Sensi Seeds en cannabisactivisme

Mensen bij viering van 30 jaar SENSI-zaden

In de loop van haar dertigjarig bestaan is Sensi Seeds in de ogen van velen dé autoriteit geworden op het gebied van vele aspecten van de cannabisindustrie.
Zo is ons team normbepalend geweest op het terrein van cannabisgenetica en ethiek in de cannabishandel. Daarnaast ondersteunt – en ondersteunde – Sensi Seeds wereldwijd talloze zaken die wel eens bepalend zouden kunnen zijn voor de toekomst van de plant in de moderne wereld.

In de loop van haar dertigjarig bestaan is Sensi Seeds in de ogen van velen dé autoriteit geworden op het gebied van vele aspecten van de cannabisindustrie.

Zo is ons team normbepalend geweest op het terrein van cannabisgenetica en ethiek in de cannabishandel. Daarnaast ondersteunt – en ondersteunde – Sensi Seeds wereldwijd talloze zaken die wel eens bepalend zouden kunnen zijn voor de toekomst van de plant in de moderne wereld.

Jack Herer en Ben Dronkers bij de Jack Herer-stamlancering
Jack Herer & Ben Dronkers

30 jaar vriendschappen

Sinds 1985 heeft Sensi Seeds gebruik gemaakt van ontelbare mogelijkheden om zich in te laten met de moedigste, energiekste en meest toegewijde cannabisactivisten. Het is algemeen bekend dat Jack Herer, de vermaarde allround cannabisdeskundige en tevens vriend van Ben Dronkers, lange tijd samenwerkte met Sensi Seeds aan de immer belangrijke taak van het democratiseren van cannabis en hennep. Ook kweekten ze wereldwijd besef voor het belang van het in stand houden van cannabisgenetica. Deze samenwerking heeft niet alleen geresulteerd in de inmiddels legendarische soort Jack Herer®, maar leverde ook een grote bijdrage aan de respectieve activiteiten van de beide heren, die decennia lang een parallelle koers volgden en elkaar duidelijk geïnspireerd hebben.

Chris Conrad en Mikki Norris voor het Hash Marihuana & Hemp Museum
Chris Conrad en Mikki Norris voor het Hash Marihuana & Hemp Museum in Amsterdam.

Zeer gewaardeerd was ook de samenwerking met Mikki Norris en Chris Conrad, beiden vooraanstaande activisten op het gebied van mensenrechten en cannabis. Zij waren verantwoordelijk voor het ontwerp van ons geliefde Hash Marijuana & Hemp Museum in Amsterdam.

Veel meer grote geesten hebben in de loop der jaren echter het pad van Sensi Seeds gekruist. Profesor Lester Grinspoon, Ed Rosenthal, Todd McCormick, Howard Marks, Mr Nice, Robert Connell Clarke, Mark en Jodie Emery en vele anderen zijn in de loop der jaren vertrouwde partners geworden. Ze hebben Sensi Seeds op vele manieren geïnspireerd, of dat nou gebeurde door cannabissoorten te creëren, de enorm informatieve conferenties in het Cannabis College te organiseren of met ons samen te werken aan projecten, vaak niet de kleinste.

Middels deze vriendschappen is bij Sensi Seeds de behoefte ontstaan om de helden uit het cannabisactivisme de erkenning te geven die ze verdienen. Daarom zijn wij enorm trots op onze jaarlijkse viering van dit activisme: de Cannabis Culture Awards.

Sinds 2004 prijzen en onderscheiden we grootheden uit de cannabisindustrie voor hun reusachtige bijdrage. Onze vriend Todd McCormick, ooit zelf winnaar van deze award, was vorig jaar co-host van het evenement en reikte de awards uit aan Howard Marks, en Jodie en Marc Emery. We zijn trots dat we kunnen bijdragen aan de projecten waarin wij geloven, we zijn trots dat we hun werk kunnen koeteren in onze musea, en ten slotte zijn we trots dat we de cannabisfamilie bijeen hebben voor elke mijlpaal die gevierd mag worden. “Be good to the people” is altijd een wens geweest van Ben Dronkers. Sensi Seeds is verheugd deze wens als motto uit te dragen, en we kijken daarom uit naar alle Cannabis Culture Awards-uitreikingen die nog komen.

Mensen in de editie 2014 van de Cannabis Culture Awards
Todd McCormick, Jodie Emery, Marc Emery, Michael Schaap, Ben Dronkers en zijn dochter Shiva Spaarenberg tijdens de Cannabis Culture Awards 2014.

Activisten samenbrengen

Er zijn ook vele, vele andere mensen actief bezig om het aanzien van de cannabisplant opnieuw vorm te geven; individueel, in groepen, via verenigingen en met evenementen die zowel de publieke opinie als die van regeringen kunnen veranderen.

Mensen bij het Alliance-evenement van de Verenigde patiënten
Een evenement van de United Patients Alliance.

De UPA (United Patients Alliance) in het Verenigd Koninkrijk en de UFCM (Union Française pour les Cannabinoïdes en Médecine) in Frankrijk zijn lichtende voorbeelden van groepen die zich louter op de medicinale aspecten van cannabis richten. Deze initiatieven hebben snel aan stootkracht gewonnen en krijgen ook steeds meer leden, volgers en sympathisanten dankzij hun op feiten gebaseerde, medische benadering van legalisatie.

De UPA, die werd opgericht door een handvol cannabispatiënten onder wie activist Clark French, heeft conferenties gehouden die voor patiënten de enige steun waren in hun strijd met overheden en hun beleid. Hun niet-aflatende activisme heeft ertoe geleid dat parlementsleden zich bij hun beweging hebben aangesloten. Ook is de groep een aantal keer op de televisie geweest, wat hun doelgroep in het VK ongetwijfeld heeft vergroot.

Pamfletten bij UFCM ICARE Symposium
Basisbenodigdheden voor activisme tijdens het UFCM iCare symposium: pamfletten, de pers en toebehoren.

Aan deze kant van het Kanaal heb je UFCM iCare, een organisatie uit Straatsburg, opgericht door Bertrand Rambaud. Het hoofddoel van UFCM iCare is om bewustzijn te kweken voor het gebruik van cannabinoïden in geneesmiddelen en Franse patiënten in contact te brengen met de medische wereld. Haar leden organiseren sinds 2012 jaarlijks met toenemend succes een symposium.

Deze twee groepen toegewijde activisten hebben de volledige steun van Sensi Seeds en wij zijn blij en vereerd dat hun leden ons regelmatig bezoeken, en zelfs conferenties organiseren in het Cannabis College.

Ook andere organisaties staan in de belangstelling van Sensi Seeds vanwege hun voortdurende inzet en de resultaten voor de samenleving als geheel die ze met hun voortreffelijke werk boeken. Het Duitse Hanfverband, een organisatie zonder winstoogmerk die zich inzet voor de hennepindustrie en de legalisering van medicinaal en recreatief cannabisgebruik, is een van de felste voorvechters van de plant in Europa. Hun stem is al gehoord in de Bondsdag, de Duitse tweede kamer, en zelfs mensen als minister-president Angela Merkel hebben statements van de organisatie onderschreven. Sensi Seeds is een trotse sponsor van hun werk, net als dat van hun Duitstalige collega-activisten van de Duitse en Oostenrijkse Hanfparade, hun Oostenrijkse tegenhanger het Osterreichischer Hanf Verband, het Hanf-Initiative, de Hanf Wandertag, door gebruikers georganiseerde cannabiscups en nog veel, veel meer. Sensi Seeds is dol op Duitsland!

Cannabis-bevrijdingsdag in Amsterdam
Cannabis Bevrijdingsdag in Amsterdam.

Niettemin spreekt het voor zich dat Sensi Seeds zeer gehecht is aan haar basis, Nederland. Op onze samenwerking met de Cannabis Bevrijdingsdag , het meest authentieke Nederlandse cannabisprotest, zijn we natuurlijk buitengewoon trots. Ze kunnen altijd op onze tijd en inzet rekenen. Het Nederlandse cannabisbeleid is nog niet in positieve zin veranderd. Daarom is het van het grootste belang om door te vechten en het establishment en de cannabisgemeenschap een standvastig front te tonen.

In Bilbao, in Spaanse Baskenland, hebben we Pannagh, de oudste cannabisclub van het land, hartstochtelijk ondersteund in hun strijd tegen het Spaanse rechtssysteem, waaruit ze nu als winnaars tevoorschijn zijn gekomen: ze zijn onschuldig bevonden. Veel andere Spaanse cannabisclubs profiteren ook van ons sponsorschap, en enkele federaties wier doel het is de cannabisorganisaties in het land te reguleren en te bevoorraden, gebruiken het Hash Marihuana Cáñamo & Hemp Museum in Barcelona voor hun vergaderingen.

De moeilijkste taak hebben die activisten die makkelijk op hun lauweren zouden kunnen rusten. Maar er is in alle landen die vooruitgang hebben geboekt, zoals Nederland en Spanje, natuurlijk nog veel te doen!

Drie decennia lang al sponsort Sensi Seeds op niet-aflatende wijze evenementen – of participeert erin – in allerlei landen in Europa en daarbuiten, en onze trouwe winkelmedewerkers hebben menige cannabiscup bezocht. Cannabis- en hennepbeurzen zoals Cultiva (Oostenrijk), Spannabis en Expogrow (Spanje), Cannatrade (Zwitserland), Expoweed (Chili) en vele andere ontvangen elk jaar onze steun en zijn altijd uitgerust met een Sensi Seeds-stand voor de vele bezoekers.

Het Sensi Seeds team kijkt er altijd naar uit om jullie op een van deze evenementen te zien; want cannabisactivisme is niet alleen over het ondernemen van actie en het weigeren van de status quo, maar het gaat ook over het supporten van anderen en hun projecten. Tot snel!

Comments

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Auteur

  • Profile-image

    Sensi Seeds

    De redactie van Sensi Seeds bestaat uit botanici, medische en juridische experts, plus gerenommeerde activisten zoals Dr. Lester Grinspoon, Micha Knodt, Robert Connell Clarke, Maurice Veldman, Sebastian Marincolo, James Burton en Seshata.
    Meer over deze auteur
Scroll naar top